معلمان شرکتی و حق التدریس

نگران اخبار نباشید ما شما را لحظه ایی آگاه میکنیم

معاون وزیرآموزش وپرورش خبر داد:

استخدام معلمان حق‌التدریس وقراردادمعین‌، امسال/آموزش روانشناسی کودک به معلمان ابتدایی

» سرویس: اجتماعي - آموزش و پرورش
IMG_0982-1.jpg

معاون وزیرآموزش وپرورش گفت: براساس مصوبه هیات دولت و طی بخشنامه ابلاغی به استان‌ها، امسال معلمان حق التدریس و قرارداد معین به پیمانی تغییر وضعیت می دهند.

به گزارش سرویس آموزش و پرورش ایسنا، عبداللهیان گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت و طی بخشنامه ابلاغی به استان‌ها، امسال معلمان حق التدریس و قرارداد معین به پیمانی تغییر وضعیت می دهند.

وی همچنین به تصویب طرح نظام رتبه بندی معلمان در شورای وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: براساس این طرح همه معلمان مدارس رتبه بندی علمی و مهارت در تدریس می شوند.

معاون وزیرآموزش وپرورش اعلام کرد: از سال آینده همه معلمان مدارس ابتدائی کشور باید 10 واحد روانشناسی کودک بگذرانند.

رئیس مدارس استثنائی کشور به اجرای طرح تلفیق فراگیری دانش آموزان استثنائی هم اشاره کرد و گفت: این طرح برای دانش آموزان استثنایی با ضریب هوش بالا اجرا می شود.

براساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هم اکنون با اجرای طرح تلفیق فراگیری 35 هزار دانش آموزاستثنائی در کناردانش آموزان عادی تحصیل می کنند.

عبداللهیان در خاتمه توانمندی سازی دانش آموزان مقطع متوسطه را هم یادآور شد و گفت: براساس سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش از این پس 70 درصد دانش آموزان مقطع متوسطه کشور برای مهارت آموزی شغلی به سمت آموزشگاه های فنی وحرفه ای هدایت خواهند شد.

نوشته شده در پنجشنبه بیست و هشتم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|


تعیین وضعیت 15هزار و 700 آموزشیار قراردادی تا پایان امسال

معاون وزیر آموزش و پرورش نیز گفت: بر اساس ابلاغ بخشنامه مهر آفرین هیئت دولت تا پایان امسال 15 هزار و 700 آموزشیار قراردادی آموزش و پرورش تعیین وضعیت می شوند.

باقرزاده در نشست با آموزشیاران نواحی یک و دو بندرعباس گفت: بر اساس این بخشنامه همه کارکنان قراردادی آموزش و پرورش استانها به پیمانی ارتقا می یابند.

وی گفت: در حال حاضر 11 هزار آموزشیار قراردادی تطبیق یافته و حدود 4 هزار آموزشیار قرارداد معین در آموزش و پرورش کشور مشغول خدمت هستند.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: با اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران از ابتدای سال تاکنون حدود 4 هزار نفر آموزشیار به صورت رسمی و پیمانی استخدام شدند.

باقرزاده افزود: ایران با کاهش فاصله بی سوادی بین زن و مرد وبی سوادی بین شهرنشین و روستانشین در چند سال اخیر جز کشورهای موفق در عدالت جنسیتی بوده است که شاخص بسیار مهمی در خدمات آموزشی محسوب می شود.

باقرزاده افزود: رتبه ایران از نظر درصد افراد با سواد وشمار بی سوادان در بین 24 کشور منطقه پانزدهم است.

رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: از زمان پیروی انقلاب تاکنون بیش از 36 میلیون نفر از خدمات مقدماتی و تکمیلی سواد آموزی برخوردادر شده اند.

نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|

بندرعباس /واحدمرکزی خبر/
معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس ابلاغ بخشنامه مهر آفرین هیئت دولت تا پایان امسال 15 هزار و 700 آموزشیار قراردادی آموزش و پرورش تعیین وضعیت می شوند.
باقرزاده در نشست با آموزشیاران نواحی یک و دو بندرعباس گفت: بر اساس این بخشنامه همه کارکنان قراردادی آموزش و پرورش استانها به پیمانی ارتقا می یابند. 
وی گفت: در حال حاضر 11 هزار آموزشیار قراردادی تطبیق یافته و حدود 4 هزار آموزشیار قرارداد معین در آموزش و پرورش کشور مشغول خدمت هستند.
رئیس سازمان سواد آموزی کشور گفت: با اجرای قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران از ابتدای سال تاکنون حدود 4 هزار نفر آموزشیار به صورت رسمی و پیمانی استخدام شدند.
باقرزاده افزود: ایران با کاهش فاصله بی سوادی بین زن و مرد وبی سوادی بین شهرنشین و روستانشین در چند سال اخیر جز کشورهای موفق در عدالت جنسیتی بوده است که شاخص بسیار مهمی در خدمات آموزشی محسوب می شود.
باقرزاده افزود: رتبه ایران از نظر درصد افراد با سواد وشمار بی سوادان در بین 24 کشور منطقه پانزدهم است. 
رئیس سازمان سواد آموزی کشور گفت:از زمان پیروی انقلاب تاکنون بیش از 36 میلیون نفر از خدمات مقدماتی و تکمیلی سواد آموزی برخوردادر شده اند.
جم معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان نیز گفت: در حال حاضر هزار و و 60 آموزشیار در استان مشغول خدمتند که از این شمار 920 نفر قراردادی و بقیه حق التدریسی هستند. 

نوشته شده در سه شنبه بیست و ششم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|

http://edari.medu.ir/edari/edariDocs/circular/1391_710_55.pdf

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|

با سلام و احترام مشخصات نیروهای قراردادی مشمول تبدیل وضعیت به پیمانی موضوع بخشنامه های 710/52-91/10/18*710/219201-91/10/13 شاغل در واحد های اداری اداره کل آموزش و پرورش و مناطق تابعه استان با هماهنگی و همکاری کارشناسی استخدام و کارشناسی تشکیلات استان تکمیل(تحت برنامه excel ) و حداکثر تا پایان وقت اداری مورخ 1/11/91 به نشانی اینترنتی tashkilat@medu.ir ارسال نمايند 

http://edari.medu.ir/edari/edariDocs/notice/E1391_46.gif

نوشته شده در دوشنبه بیست و پنجم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|

قادری درباره مصوبات اخیر دولت برای استخدام نیرو خاطرنشان کرد: ما معتقدیم اگر استخدام ها در چارچوب قانون باشد اشکالی ندارد. قانون برنامه تکلیف را روشن کرده و به ازای هر سه نفر که خارج می شوند یک نفر را می توان استخدام کرد اما در همین موضوع بحث داریم که در شرایطی که دولت نمی تواند اضافه کاری و کارانه ها را پرداخت کند و حق التدریس معلمان را نمی دهد، چطور می خواهد نیرو استخدام کند؟

 
نماینده شیراز گفت: استخدام نیروی جدید چه توجیهی در این شرایط دارد؟ حتی اگر مجوز قانونی هم باشد ، که نیست ، شرایط ما عادی نیست. از 101 هزار میلیارد تومان بودجه جاری دولت بیشتر از 70 هزار میلیارد نمی تواند پرداخت کند و این یعنی هزینه های جاری 30 درصد کاهش داده شده درحالی که سالهای گذشته 2 تا 5 درصد بود.

 
قادری ادامه داد: ما معتقدیم حتی اگر اجازه قانونی برای استخدام باشد،الان وقت توسعه تشکیلات نیست و دولت باید تا آنجا که می تواند بدنه را کوچکتر کند نه اینکه آن را توسعه بدهد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل خبر داد
یک معلم به ازای 9 دانش‌آموز

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: در استان اردبیل به ازای هر 9 دانش‌آموز مشغول به تحصیل یک معلم وجود دارد.

خبرگزاری فارس: یک معلم به ازای 9 دانش‌آموز

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محموزاده صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل آموزش و پرورش اردبیل برگزار شد، اظهار داشت: تمامی نیروهای آموزش و پرورش در حال حاضر تعیین تکلیف شده‌اند و ما هیچ نیروی بدون تعیین تکلیف و سازمان نیافته در آموزش و پرورش استان اردبیل نداریم.

این مسئول با اعلام اینکه نیروهای انسانی موجود در آموزش و پرورش در سه بخش رسمی، پیمانی و قرارداد کار معین سازماندهی شده‌اند، افزود: 853 نفر نیروی کار معین داریم که به شدت علاقمند و پیگیر هستیم تا به صورت کار معین ادامه فعالیت دهند و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل ابراز داشت: 234 نفر کار معین نیز به این مجموعه افزوده می‌شود که پذیرش آنها و فعالیت‌شان در مرحله گزینش و کارهای نهایی جذب است که امیدواریم به صورت بومی و به شکل کار معین در آموزش و پرورش مشغول فعالیت شوند.

محمودزاده در ادامه به جذب 82 مربی قرآنی نیز به صورت کار معین اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش استان اردبیل این مربیان را در مراکز و مدارس مختلف به کار گرفته تا از توانمندی آنها نیز استفاده کند.

آموزش و پرورش اردبیل 114 حق‌التدریس دارد

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش استان اردبیل در حال حاضر 114 حق‌التدریس دارد که قرار است تا 22 بهمن امسال تبدیل وضعیت شده و به صورت پیمانی و رسمی آزمایشی به کارگیری شوند.

این مسئول به فعالیت 17 هزار و777 نفر نیروی رسمی و 843 نفر نیروی پیمانی اشاره کرد و افزود: ما در سطح استان اردبیل 102 سرباز معلم و 324 آموزشیار نهضت سوادآموزی داریم که آنها نیز ساماندهی شده‌اند به طوری که آموزشیاران نهضت سوادآموزی جذب آموزش و پرورش شده و هیچ مانع و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

نوشته شده در یکشنبه بیست و چهارم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|

وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:
جذب ۲۵هزار دانشجو در کنکور امسال/ بعدازظهر مدارس کانون زبان می‌شود

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش از جذب ۲۵هزار دانشجوی جدید در دانشگاه فرهنگیان از طریق کنکور سراسری امسال خبر داد.

خبرگزاری فارس: جذب ۲۵هزار دانشجو در کنکور امسال/ بعدازظهر مدارس کانون زبان می‌شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه اختتامیه ششمین همایش نوگلان حسینی در خصوص ورود فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مدارس اظهار داشت: در بحث تحول بنیادین بخشی تحت عنوان «مدرسه در چشم‌انداز 1404» داریم و اینکه مدرسه چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشد؛ یکی از اشکالات که ما به مدرسه می‌گرفتیم و الان هم یک قسمت عمده‌ای وجود دارد این است که برخی امور مانند فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یا‌ ورزش بیرون از مدرسه شکل می‌گرفت.

وی ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک جایگاه بی‌بدیل در بحث تولید کتاب و نرم‌افزارهای تربیتی برای دانش‌‌آموزان، نوجوانان و جوانان دارد اما یک مقدار جدا از مدرسه کار می‌کرد البته کارش هم موفق بود، ولی موفقیت عظیم آن در حالتی است که وارد مدرسه شود.

* دنبال درآمدزایی نیستیم

حاجی‌بابایی با بیان اینکه کانون باید فعالیت‌هایش مانند نمایشگاه‌های کتاب، انیمیشن و فیلم‌های کوتاه را در مدارس عرضه کند، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باید در مدارس نمایشگاه‌های دائمی داشته باشد و دانش‌آموزان هر کتابی را که می‌خواهند از کانون خریداری کنند، از مدرسه تهیه کنند.

وی در پاسخ به این پرسش فارس که «آیا این اقدام آموزش و پرورش در جهت درآمدزایی برای مدارس است؟»، گفت: ممکن است درآمدزایی برای مدارس داشته باشد، اما مقصد ما آن نیست.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی بر رابطه مشکلات سرانه و برگزاری فعالیت‌های کانون در مدارس، بیان کرد: این موضوع اصلاً به سرانه ربطی ندارد؛ بحث این است که ما کتاب برای کودکان و نوجوانان تولید می‌کنیم و تمام این دانش‌آموزان در مدرسه هستند و بهترین جایی که می‌توانیم، تولیدات را قرار دهیم، مدرسه است.

وی به بحث کانون‌های زبان نیز اشاره کرد و گفت: کانون‌ها زبان تا کنون موفق عمل کرده است اما شاید خیلی‌ها در کشور ندانند که کانون زبان برای آموزش و پرورش است.

حاجی‌بابایی افزود: در حال حاضر نوع آموزش زبان در مدارس اشکالاتی دارد که باید برطرف شود و از آن طرف کانون زبان موفق است و این در حالیست که هر دو برای آموزش و پرورش هستند؛ به همین دلیل می‌خواهیم بعدازظهر مدارس را طبق برنامه خودمان در سند تحول فعال کنیم لذا 10 هزار مدرسه قرآن ایجاد کردیم؛ می‌خواهیم مسائل ورزشی داشته باشیم و در کنار اینها کانون‌های زبان هم در مدارس فعالیت کنند.

وی ادامه داد: ورود کانون‌های زبان به مدارس باعث می‌شود که نوع کاری که انجام می‌پذیرد، استاندارد ‌شود؛ ضمن اینکه زبان در مدارس از یک موفقیت برتر برخوردار خواهد شد و تقویت می‌شود؛ از سویی تلفیق بین کلاس‌های کانون زبان و نوع آموزش که در مدارس انجام می‌پذیرد، موجب می‌شود خیلی از معایب هم برطرف شود.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: توافقنامه مشترک بین معاونت پرورشی، معاونت متوسطه، معاونت ابتدایی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بسته می‌شود تا کار را دنبال کنند.

* امسال استخدام جدید نداریم

حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش و پرورش استخدام دارد؟»، اظهار داشت: در حال حاضر بحث‌هایی که در آموزش و پرورش داریم بیشتر تبدیل وضعیت است و استخدام جدید نداریم؛ البته تبدیل وضعیت نیز بر اساس قانون است.

وی افزود: کسی که حق‌التدریس است، در صورتی که شرایطش را پیدا کند، تبدیل وضعیت می‌شود ولی استخدام رسمی که بخواهیم نیروهای جدیدی وارد کنیم، نداریم.

وزیر آموزش و پرورش به بحث بازنشستگی در این وزارتخانه اشاره کرد و ادامه داد: امسال 25 هزار نفر را استخدام کردیم و آن هم کسانی بودند که به عنوان دانشجو در دانشگاه فرهنگیان تحصیل می‌کنند از سویی در کنکور سراسری امسال هم باز 25 هزار دانجشو خواهیم گرفت.

وی افزود: هر سال ممکن است 20 تا 25 هزار نفر بازنشسته داشته باشیم و 20 تا 25 هزار نفر را نیز در دانشگاه فرهنگیان جذب می‌کنیم؛ البته این موضوع به معنای این نیست که نیروی جدید در آموزش و پرورش جذب نکنیم و برای سال بعد باید فکر کنیم تا با روش‌های خاص و نیازسنجی، جذب نیرو صورت بگیرد.

حاجی‌بابایی در پاسخ به این پرسش که «آیا استخدام جدید که دولت اعلام کرده است، مشمول آموزش و پرورش می‌شود؟»، گفت: امسال چیزی نداریم.

وی درخصوص بخشنامه تذریس 20 ساعت در هفته معلمان فوق‌لیسانس، بیان کرد: بحث تدریس 20 ساعت در هفته معلمان فوق‌لیسانس تنها در تربیت معلم صدق می‌کرد؛ ولی بر اساس قانون فقط معلمانی می‌توانند 20 ساعت در هفته تدریس کنند که 20 سال سابقه داشته باشند و در تمام دوره‌ها نیز این موضوع صدق می‌کند.

نوشته شده در شنبه بیست و سوم دی 1391ساعت توسط معلمان شرکتی|


آخرين مطالب
» نحوه خرید کتب
» منابع احتمالی آزمون
» دستورالعمل
» وزیر آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اعلام کرد
» احتمال اضافه شدن پیش دبستانی به دوره ابتدایی
» جزئیات شرایط شرکت مربیان پیش دبستانی در آزمون استخدامی از زبان مدیر کل آموزش و پرورش استان لرستان
» استخدام در آموزش و پرورش ممنوع شد
» آزمون استخدامی نیروهای شرکتی و مربیان پیش دبستانی تا مهرماه ۹۳ برگزار می شود
» معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت
» تمام نیروهای شرکتی را نمی‌توان استخدام کرد


 Design By : Pichak